Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi Konusunda Detaylı Bilgiler

Marka Tescil Belgesi , ürünlerimizin veya hizmetlerimizin tüketici için garanti niteliğinde olması yanında firma için de geleceğin güvence altına alınması demektir. Katma değerli ürün ve hizmetlerin piyasaya sürülebilmesi için marka tescil belgesi sahibi olmak çok büyük önem arz etmektedir. Günümüzde artık farklı fonksiyonlar kazanan markaların, fiyat, pazarlama yapılan coğrafi bölge, hitap edilen müşteri kitlesi, ürün kalitesi gibi pek çok kriter göz önünde bulundurularak marka tescil belgesi sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü sahip olduğumuz ya da olacağımız marka, şirketin tüm mal varlığından daha değerli olduğu için Marka Tescil Belgesi ile korunmalıdır.

Marka Tescil Belgesisahibi olunarak yapılan katma değerli ticaret ile kazanç elde edip bu kazancın sürdürülebilmesi için sahip olunan marka bu noktada çok büyük fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda marka tescil belgesi ile korumaya alınan özgün markalar kültürümüzün de simgesi olduğundan temsil ve kalitede ülkemize de değer katmaktadır. Gümüzde yaygın pazarlara hitap etmek söz konusu olduğundan sahip olunan marka dışında ikinci bir markaya gerek olmadığı düşüncesinin tamamen ortadan kaldırılması gerekmektedir. Rekabetin zorlaştığı ve hızlandığı günümüzde yeni markalar üretmek ve bunları marka tescil belgesi ile korumak artık bir zorunluluk haline gelmiş bulunmaktadır. Birden fazla markaya sahip olmak, pazar paylarının arttırılabilmesine çok büyük etki etmektedir.

 

Marka Tescil Belgesialınması ne yazık ki sahip olunan markanın taklitlerinin tescilini engellememektedir. Sadece birkaç harf değişikliğiyle bile benzer markalara marka tescil belgesi almak amacıyla başvuru yapılabildiğini bilmemiz ve dikkate almamız gerekmektedir. Bu noktada hak sahiplerine düşen, markalarının imajını korumak amacıyla taklit tescil girişimlerine karşın takibini marka vekillerine yaptırmaktır. Hedef kitlesi önceden belirlenip, yapılan harcamalar bu hedef kitleye ulaşma ve memnuniyeti sağlama amacına yönelik olduğunda marka için daha sağlıklı bir yol izlenmiş olacaktır. Firmanın gelecek hedefleri adına, marka yönetimini fazlasıyla önemsemek gerekmektedir. Her bireyin nüfus cüzdanı olduğu gibi her markanın damarka tescil belgesiolması gerektiği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Hizmetlerimizin garantisi olan marka tescil belgesine gereken önemi vermeliyiz.

Written on Nisan 26th, 2014 , Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

HaCKeD by Mohamed Riahi is proudly powered by WordPress and the Theme Adventure by Eric Schwarz
Entries (RSS) and Comments (RSS).

HaCKeD by Mohamed Riahi

HaCKeD by Mohamed Riahi